Sorin Biolojik Kapakları
Sorin’ in yenilikçi Aortovalvular Prosthesis Mitroflow Valsalva Conduit ürünü, doğal sinus yapısını koplayar, koroner anastomozlar üzerindeki baskıyı azaltır ve sinüs tasarımı ile sistolik akımın doğal şeklini destekler.
Kapaklı tüp greft, daha iyi hasta sonuçları için tekrarlanabilir ve kolay bir çözüm sağlamak için tasarlanmıştır, kanıtlanmış hemodinamik avantajı ve klinik sonuçları da vardır, kopyalanmış doğal sinus yapısı, koroner anastomozlar üzerindeki baskıyı azaltır.

Sorin Group’ un stentli kapakları – Mitroflow with RPT, Pericarbon More Mitral ve Soprano Armonia – güvenli ve sağlam perikardiyal kapaklardır, mükemmel hemodinamik performansları nedeniyle, 1980′ lerden beri tüm dünyadaki kalp cerrahları tarafından yaygın olarak kullanılmaktalardır.

1991 yılında, Sorin Group, Pericarbon Stentsiz Aortik Kapağını piyasaya sürdü. Bu kapak glutaraldehyde ile muamele edilmiş sığır perikardiyumundan üretilmiştir.
Sorin Group’un bu kapağı, stentsiz bir sığır perikardiyum kapağının ilk kez implantasyonunu temsil eder.
Sorin Group’s un stentsiz kapağında sentetik materyal yoktur – Pericarbon Freedom- bu,yabancı madde reaksiyonu ve infeksiyon olasılığını azaltabilir. Freedom kapak, bir homogreft gibi implante edilebilir, mükemmel hemodinamik performans sunar.

Freedom Solo kapak, doğal performanslı sağlıklı normal bir kapak gibi davranır, minimal perikardiyal doku kullanılması ve rijid iskeletin olmamasından dolayı, çalışırken çok iyi performans sergiler, sol ventrikül kitlesinin hızlı ve komplet iyileşmesini ve kalp fonksiyonunun hızlı ve efektif düzelmesini sağlar.

SORIN Perceval S, açık kalp cerrahisi için üretilmiş tamamen sütürsüz implante edilebilen bir kapaktır. Geleneksel ve minimal invasif cerrahi yaklaşımların geniş bir yelpazesi için, oldukça çok yönlü ve uygun olarak tasarlanmıştır.