Freestyle doku kapağı, kapak teknolojisinde bir gelişme sunar, çünkü bu kapağın tasarımı doğal insan aortik kalp kapağına benzer.

The Freestyle®Bioprotez kapağı domuz kalbinden elde edilir.
Domuz kalbinin anatomisi, insan kalbinin anatomisine benzerlik gösterir. Freestyle kalp kapağı stentsiz üretilir. Bu doğal bir kapak gibi hareket etmesini ve çalışması sağlar. Freestyle bioprotez kalp kapağı aort kapak replasmanı için kullanılır, daha geniş kapak açılımına sahiptir, kalbin üstündeki yük azalır, kalbin normal fonksiyonuna daha fazla geri dönüşü ile sonuçlanabilir.1,2

The Freestyle® kapak, stentsiz bir bioprotezdir, 12 yıllık uzun dönme sonuçları1 insan fizyolojisine benzer. 2 Stentsiz full-root tasarımı, Physiologic Fixation™ Process ve AOA® Treatment teknolojileri ile, Freestyle kapak yüksek hemodinami ve mükemmel dayanıklılık sağlar.2,3 Freestyle bioprotez kapağın full root tasarımı kapak ve root patolojileri için implantasyon seçenekleri sağlar.

Bu stentsiz bioprotez kapağın doğal aort kapağı benzer performansı kanıtlanmıştır, stentli4 ve mekanik kapaklara5 kapaklara göre hemodinamik olarak üstündür.